7 powodów, dla których podejmowanie ryzyka prowadzi do sukcesu

Kobiety nie są znane z podejmowania ryzyka. Zwłaszcza w następstwie recesji gospodarczej domniemana powściągliwość kobiet była nawet chwalona, ​​ponieważ badania pytają, czy kryzys finansowy miałby miejsce, gdyby więcej kobiet zajmowało wysokie stanowiska w świecie finansów.

Jednak pogląd, że kobiety mają biologiczną awersję do ryzyka, jest mitem. W rzeczywistości skłonność kobiet do podejmowania mniejszego ryzyka niż mężczyźni jest znacznie mniej zakorzeniona w naturze niż w sposobie, w jaki jesteśmy wychowywani. Ale bez względu na to, dlaczego kobiety unikają ryzyka, na dłuższą metę może to nam zaszkodzić. Wiele kobiet odnoszących szalone sukcesy mówiło o tym, dlaczego kobiety muszą stawić czoła swoim lękom i ryzykować.

Oto siedem powodów, dla których podejmowanie ryzyka jest niezbędne dla sukcesu kobiet, według tych samych kobiet, które skorzystały z postawienia tego wszystkiego na szali.

1. Wielkie, nieprzewidziane w inny sposób możliwości często wynikają z podejmowania ryzyka.

Zwykle postrzegamy podejmowanie ryzyka negatywnie, często uważając je za niebezpieczne, a nawet nierozsądne. Ale chociaż niektóre ryzyko z pewnością się nie opłaca, należy pamiętać, że niektóre się opłacają. Sandra Peterson, dyrektor generalny firmy Bayer CropScience o wartości 10 miliardów dolarów, wie dobrze o ryzyku jako o szansie na sukces, a nie o drodze do porażki. Powiedziała Forbesowi w 2011 roku:

Większość kobiet, które znam, które odniosły sukces w biznesie, to dlatego, że były skłonne podjąć ryzykowne wyzwanie, które inni ludzie powiedzieliby: „Och, nie jestem pewien, czy chcę to zrobić”. Jeśli spojrzysz na moją karierę, podjąłem się wielu ryzykownych ról. Byli ryzykowni dla niektórych ludzi, ale dla mnie brzmiało to tak: „Wow, to jest wspaniała okazja, która pozwala mi uczyć się nowych rzeczy i przyjmować większą rolę i większą organizację”. Ale niektórzy ludzie mogą to postrzegać jako: „Zwariowałeś? Co wiesz o cukrzycy lub co wiesz o pralkach, przemyśle spożywczym, samochodach lub rolnictwie? ”

2. Podejmowanie ryzyka świadczy o pewności siebie i pomaga się wyróżnić.

Podjęcie ryzyka to także świetna okazja, by się wyróżnić i zaprezentować jako lider, a nie naśladowca zadowolonego ze status quo. Tamara Abdel-Jaber, która jest prezesem firmy technologicznej Palma i została uznana za jedną ze 100 najpotężniejszych arabskich kobiet w Arabian Business Magazine w 2011 roku, powiedziała Women 2.0:

Z mojego punktu widzenia wielu ludzi na … [Bliskim Wschodzie] nie ma wielu zasobów i wiedzy. Aby się wyróżnić, poświęć trochę więcej wysiłku … Jestem pasjonatem wiedzy i dążyłem do niej od najmłodszych lat, ciężko pracując w szkole i robię to przez całe życie. Moja wiedza pomaga mi być pewnym siebie i lubię podejmować ryzyko.

3. Uczymy się z zagrożeń – a te lekcje mogą nas poprowadzić na ważną, nową ścieżkę.

Ale poza zewnętrznymi możliwościami i uznaniem, jakie może przynieść podejmowanie ryzyka, daje to również szansę na wewnętrzny rozwój. Heather Rabbatts, pierwsza kobieta dyrektor niewykonawczy The Football Association, powiedziała BBC w wywiadzie dla Woman’s Hour Power List:

 Myślę, że zawsze czułam, że jest coś ekscytującego w podejmowaniu ryzyka. I jest świetne powiedzenie, że uczysz się tylko wtedy, gdy jesteś zagrożony i fascynuje mnie zarówno ryzyko, jak i nauka, więc to doprowadziło mnie do podjęcia pracy, o której ludzie pomyśleliby: „Nie możesz tego zrobić, to tylko niemożliwy.” Nie, nie będzie.

4. Sukces nie spadnie Ci na kolana – musisz do niego dążyć.

Jednak oprócz korzyści osobistych lub zawodowych, podjęcie ryzyka może być niezbędnym krokiem w aktywnym dążeniu do sukcesu. Zapytana w wywiadzie dla Huffington Post, w jaki sposób została pierwszą kobietą dyrektorką sieci telewizyjnej, Kay Koplovitz odpowiedziała:

Naprawdę musisz postawić jedną stopę przed drugą i rozpocząć podróż. Musisz mieć pewność, że nie wiesz dokładnie, w jaki sposób osiągniesz wyniki, które chcesz zobaczyć. Po drodze będą eksperymenty. I musisz czuć się komfortowo, że możesz przemyśleć swoją drogę i faktycznie wykonać swoją drogę do pożądanego rezultatu. Spodziewałem się sukcesu. Chciałem odnieść sukces.

5. Nie osiągasz swoich marzeń, grając bezpiecznie.

Podejmowanie ryzyka nie tylko potencjalnie przyniesie korzyści na ścieżce kariery, na której już się znajdujesz, ale może w rzeczywistości otworzyć Cię na świat możliwości, o których jeszcze nie myślisz. Prezes i dyrektor generalny EngenderHealth Pamela Barnes wezwała profesjonalistki do opuszczenia swojej strefy komfortu w celu wykorzystania swojego potencjału w wywiadzie dla The Grindstone:

Dla wszystkich profesjonalistów, a zwłaszcza młodych kobiet, świat poza naszą strefą komfortu może być ogromny i przerażający. Dopóki nie będziemy gotowi wyjść na zewnątrz i zaryzykować, nigdy nie będziemy w stanie osiągnąć sukcesu zawodowego i zrealizować naszego potencjału. Czas opuścić naszą strefę komfortu; czas, aby zająć się tym, co nas pasjonuje; i czas na realizację marzeń.

Leave a Reply