CategoryPodróże

To są najbardziej interesujące podróże świata

Wiele z tych epickich szlaków historycznych i kulturowych ukształtowało świat, jaki znamy. Niezależnie od tego, czy eksplorujesz miasta-widma na Route 66, czy toczysz się wzdłuż torów z Rosji do Chin w Ekspresie Transsyberyjskim, wybierz się w jedną z najciekawszych podróży na świecie, aby przeżyć lądową przygodę życia.

1. Dowiedz się, co stało się z Route 66

W historii Stanów Zjednoczonych żadna droga nie symbolizuje tak amerykańskiego snu jak Route 66. W latach dwudziestych przedsiębiorcy Cyrus Avery i John Woodruff wyobrażali sobie autostradę, która łączyłaby Amerykę ze wschodu na zachód społecznie i ekonomicznie. Autostrada stworzyłaby możliwości dla przemysłu i biznesu, a także połączyłaby małe miasta wiejskie i miejskie z główną drogą.

Route 66, znana również jako Mother Road i Main Street of America, obejmowała 3940 kilometrów (2448 mil) z Chicago do Los Angeles i przebiegała przez osiem stanów i trzy różne strefy czasowe. Chociaż lata pięćdziesiąte były najlepszym okresem dla tej słynnej trasy, kiedy Amerykanie kupowali samochody i wyruszali w drogę marząc o przygodzie, w 1956 roku podpisano ustawę o autostradach międzystanowych, wyznaczając początek upadku Route 66, podobnie jak inne, bardziej bezpośrednie trasy. zbudowany przez planistów. W połowie lat 80. Trasa 66 została zlikwidowana, a legenda o autostradzie przetrwała nawet wtedy, gdy lokalnie prowadzone wyloty wzdłuż słynnej drogi zaczęły znikać.

Dziś można przejechać większość pierwotnej trasy i dowiedzieć się, co się z nią stało. Odkryj małe miasteczka, motele i atrakcje rozrzucone po drodze, wiele z nich zastygło w czasie, jakby czekały, aż ktoś je ponownie obudzi.

2. Odkryj nowoczesny szlak hippie

Dawno, dawno temu, zanim konflikt rzucił zamieszanie na Bliskim Wschodzie i w niektórych częściach Azji Południowej, podróżnicy, którzy ukształtowali tak wiele współczesnej turystyki, podróżowali po regionie z zachodu na wschód w celu oświecenia się, zanurzenia w kulturach, zdobądź trochę marihuany i baw się dobrze!

Szlak Hipisów to słynna lądowa przygoda od połowy lat pięćdziesiątych do siedemdziesiątych XX wieku, podczas której porywcze osoby korzystały z najtańszych środków transportu w Europie i Azji. Wsiadali do autobusów i pociągów lub autostopem z Londynu lub Amsterdamu i udawali się do takich miejsc jak Turcja, Iran, Afganistan, Pakistan, Nepal i Indie.

W okresie rozkwitu od lat 50. do 70. XX wieku w ważnych ośrodkach szlaku hipisowskiego znajdowały się hotele i restauracje zapełnione gośćmi z innych części świata, upajającymi się stylem życia związanym z tą podróżą, duchowością i dobrą zabawą. Był postrzegany jako alternatywna forma turystyki i pozwalał podróżnym łączyć się z mieszkańcami zamiast tylko zwiedzać.

W latach siedemdziesiątych napięcia polityczne i kwestie bezpieczeństwa doprowadziły do ​​upadku szlaku. Dzisiaj może nie być możliwe pokonanie całego szlaku hipisowskiego o długości 5500 km (3420 mil), ale niektóre części trasy nieco się odrodziły, są też wycieczki komercyjne po Europie i Azji, które omijają strefy konfliktów. Wiele kultowych miejsc ze Szlaku Hipisowskiego jest nadal w pobliżu, na przykład Yener’s Cafe lub Istanbul’s Pudding Shop, Amir Kabir Hotel w Teheranie i Freak Street w Katmandu. Poszukaj wycieczek, które łączą Anglię z innymi częściami Europy, skąd możesz udać się do Turcji, Iranu, Indii, Pakistanu i Nepalu.

3. Jedź Jedwabnym Szlakiem

Powiedzieć, że Jedwabny Szlak jest wpleciony w tkankę naszego świata, byłoby mało powiedziane, ta złożona sieć autostrad i dróg, obejmująca co najmniej 6437 kilometrów (4000 mil), obejmuje ponad 40 krajów. Jego imiennik pochodzi od kupców, którzy przewozili chiński jedwab wraz z innymi towarami przez pozornie niezliczone drogi tworzące Jedwabny Szlak.

Jego rola w rozwoju naszego świata jest niezmierzona, historycznie, społecznie i kulturowo, Jedwabny Szlak jest bez wątpienia jedną z najbardziej niesamowitych i interesujących podróży, jakie może odbyć każdy współczesny odkrywca.